جستجو

قطعی خودکار یو پی اس چه کمکی به ما می‌کند؟

بسیار حائز اهمیت است که در یک سیستم یو پی اس به خصوص زمانی که جهت تامین قدرت یا برق برای کامپیوتر استفاده می‌شود، دارای ویژگی قطعی قدرت خودکار یو پی اس باشد.

قطعی خودکاریو پی اس

این ویژگی به یو پی اس این امکان را می‌دهد که قبل از به پایان رسیدن زمان پشتیبانی باتری یو پی اس، کامپیوتر شما را به طور اتوماتیک خاموش می‌کند. با فرض اینکه یک رایانه یا کامپیوتر بدون خاموش شدن و به طور خودکار روشن و مشغول به کار باشد، زمانی که قطعی برق اتفاق می‌افتد، یو پی اس از قدرت باتری استفاده می‌کند و قدرت را برای کامپیوتر شما تامین می‌کند بدون اینکه شما متوجه قطعی برق شوید. بنابراین روند کار کامپیوتر ادامه پیدا می‌کند تا زمانی که قدرت باتری یو پی اس به پایان برسد، آنگاه خروجی یو پی اس به طور خودکار قطع می‌شود و کامپیوتر شما به طور ناگهانی خاموش می‌شود. در اینجا کاری که یک یو پی اس انجام می‌دهد این است که تاخیری در خاموش شدن کامپیوتر ایجاد کند. این اتفاق امری اجتناب ناپذیر خواهد بود اما برای خاموش شدن بهتر و جلوگیری از خاموشی ناگهانی کامپیوتر، راه حل مناسبی وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

قطعی خودکار یو پی اس

می‌توان با اعمال تغییراتی در تنظیمات کامپیوتر حالت خاموش خودکار را برای یو پی اس تنظیم کرد و به وضعیت خاموشی کامپیوترتان یک سروسامان اساسی بدهید. به طور معمول یک یو پی اس دارای قابلیت خاموش شدن خودکار می‌باشد که از طریق نرم افزار و اتصال آن به کامپیوتر یا لپ تاپ بتوان آن را کنترل کرد. این آیتم‌ها را به گونه ای می‌توان تنظیم نمود که در صورت قطعی برق و ادامه پیدا کردن این مسئله برای مدتی طولانی، لپ تاپ شما یو پی اس را خاموش کند. به عنوان مثال تا زمانی که باتری لپ تاپ به میزان 80 درصد تخلیه نشده، یو پی اس خاموش بماند و به محض اینکه 80 درصد از باتری لپ تاپ خالی شد، یو پی اس به صورت خودکار روشن می‌شود و در صورتی که باتری یو پی اس تخلیه شود، یو پی اس به صورت نرم افزاری خاموش خواهد شد. در اینجا نرم افزار مخصوص یو پی اس که از قبل روی کامپیوتر نصب شده است، یک فرایند خاموشی خودکار را برای یو پی اس شما فعال می‌کند که باعث می‌شد برنامه های شما بسته شود و کامپیوتر خاموش شود. علاوه بر این اگر یو پی اس از قابلیت خاموشی برخوردار باشد، خود یو پی اس نیز خاموش میشود.

قابل توجه است، در صورتی که شما به کامپیوترتان نیازی ندارید، سعی کنید برنامه هایی که نیاز ندارید را اجرا نکنید و در صورتی که به کامپیوتر نیازی ندارید آن را خاموش کنید. شاید شما به نرم افزار یو پی اس و تنظیمات مربوط به آن نیازی پیدا نکنید ولی نصب و راه اندازی و اعمال تنظیمات آن روی یو پی اس خالی از لطف نیست و یک قابلیت عالی برای یو پی اس شما به حساب می‌آید.

نرم افزار یو پی اس

آیا در این روش خطایی وجود ندارد؟

این روش همانند بسیاری از روش‌ها عاری از خطا نمی‌باشد. بسیاری از نرم افزارها از ساختار ضعیفی برخوردارند و نمی‌توانند به پیامی که از سوی سیستم عامل مبنی بر بستن برنامه ها می‌باشد، دریافت کند و پاسخ صحیحی بدهد. گاهی این نرم افزارها آنگونه که باید جوابگوی نیازهای شما نمی‌باشند. ممکن است شما در حال کار با کامپیوتر خود باشید، همچنین چند فایل و برنامه باز داشته باشید که سیستم عامل دستور خاموشی را ارسال می‌کند در حالی که آنها را ذخیره نکرده اید و یا ممکن است  سیستم روی پیغام ذخیره گیر کند و شما مجبور شوید کامپیوتر را خاموش کنید. با این حساب اطلاعات شما از دست میرود، هر چند شرکت‌های تولید کننده نرم افزار و سخت افزار در عصر حاضر و در به روزترین نرم افزارها توانسته اند، آخرین فایلهای ذخیره نشده را نگهداری کنند. با تمام این گفته ها، شما هیچ وقت نباید فایلهای خود را بدون ذخیره ادامه دهید، آنها را ذخیره کرده و ببندید.

با این حساب تنظیم یو پی اس برای خاموشی به صورت خودکار می‌تواند در حفظ داده های شما بسیار مثمر ثمر باشد. نرم افزار مخصوص یو پی اس را دریافت کنید، آن را روی سیستم خود راه اندازی کنید و تنظیمات مربوط به خاموشی به صورت خودکار را فعال کنید. با این کار می‌توانید روند کار کامپیوترتان را در صورت قطعی برق و استفاده صحیح و بهینه از یو پی اس، بهبود دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید...
Filters
Sort
display