جستجو

یو پی اس تجهیزات پزشکی

یو پی اس تجهیزات پزشکی

حضور دائمی و مطمئن موجب می‌‌شود تا در استفاده های پزشکی، نیاز به برق که بتواند همواره در دسترس باشد یک الزام همیشگی باشد. نیازی که با به کار گیری یو پی اس تجهیزات پزشکی به طور صحیح و کارآمد مرتفع خواهد شد.

از جمله مراکزی که در دنیای مدرن امروزی، تقریبا همیشه در حال پیشرفت و تکامل می‌باشند، بیمارستان ‌ها هستند. انسان از زمانی که به شیوه ‌های مختلف درمانی پی برده است، همواره سعی بر تکامل آنها داشته و در این مسیر تقریبا از هر دستاورد بشری به جهت تکمیل، نوآوری و ابداع روش‌ها در دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی بهره برده است. تا آنجا که دیگر می‌‌توان به وضوح متوجه‌ی ورود تکنولوژی در جزء جزء تجهیزات پزشکی بود.

ورودی ای که همراه با دستاورد بزرگ دنیای امروز یعنی نیروی الکتریسیته بوده است. تقریبا تمامی تجهیزات مدرن، حساس و حیاتی در حیطه‌ی پزشکی از نیروی برق برای رسیدن به اهداف خود بهره می‌برند. نیرویی که باید حضوری دائمی و مطمئن داشته باشد. این حضور دائمی و مطمئن موجب می‌‌شود تا در استفاده های پزشکی، نیاز به برق که بتواند همواره در دسترس باشد یک الزام همیشگی باشد. نیازی که با به کار گیری یو پی اس تجهیزات پزشکی به طور صحیح و کارآمد مرتفع خواهد شد.

یو پی اس تجهیزات پزشکی در واقع تضمین فعالیت های امن و مطمئن یک پزشک می‌باشد. هر پزشکی و در ادامه هر مرکز درمانی از کوچک تا بزرگ به این نکته‌ی اساسی توجه دارد که هر گونه عملیات پزشکی برای موفقیت، علاوه بر مهارت پزشک باید در شرایط مطمئن، امن و ماندگاری صورت گیرد. این توجه به شرایط با ضریب اطمینان بالا است که نگاه مراکز درمانی را به سمت و سوی استفاده از یو پی اس تجهیزات پزشکی جلب خواهد کرد.

برق اضطراری یا یو پی اس تجهیزات پزشکی

برق در یک بیمارستان یا یک مرکز درمانی و حتی مطب یک پزشک متخصص می‌ تواند ابعاد یک فاجعه را تداعی کند. وقتی از یک بیمارستان صحبت می‌کنیم، یعنی تعداد بی شمار تجهیزات پزشکی که به نوعی در مسیر ادامه‌ی حیات تعداد بسیاری از انسان‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند و خاموشی این تجهیزات می‌تواند حیات بسیاری از بیماران را به خطر بیاندازد. برق اضطراری اولین رویکرد در مواقع بحران است. الزاماً همگی بیمارستان‌‌ها به نوعی به سیستم برق اضطراری مجهز هستند.

اما این برق اضطراری نمی تواند پاسخگوی نیازهای بسیار حساس و حیاتی به جهت ادامه‌ی فعالیت امن تجهیزات پزشکی باشد. برق اضطراری یک سیستم تولید برق موجود در بیمارستان‌ها است که در صورت قطع برق شبکه‌ی سراسری با اندکی تاخیر وارد شبکه‌ی برق بیمارستان‌ها می‌‌شود تا بتواند کلیه‌ی نیازهای بیمارستان را تامین نماید. اما وقتی از تجهیزات پزشکی صحبت می‌ شود یعنی حضور نیروی برق امن که به هیچ حالت حتی برای لحظه ‌ای کوتاه قطع نشود. دست یابی به این نوع از نیاز را فقط می‌توان از یو پی اس تجهیزات پزشکی انتظار داشت.

یو پی اس پزشکی

از طرفی برق اضطراری یک برق خام و احتمالا پر از نویز و اغتشاش می‌باشد که به هیچ حالت به جهت استفاده‌ی مستقیم تجهیزات پزشکی توصیه نمی ‌شود. یو پی اس تجهیزات پزشکی علاوه بر آنکه در زمان خاموشی‌ها ‌می‌تواند به خوبی و به شکلی مطمئن نیاز برقی تجهیزات پزشکی را تامین نماید، در زمان بهره برداری عادی به شکل فیلتر مانند در مسیر برق خام و پر از اغتشاش شهری قرار گرفته و با تولید یک خط برق امن و مطمئن که عاری از هر گونه نوسان و اغتشاش خواهد بود، کارکرد درست تجهیزات بسیار حساس پزشکی را تضمین خواهد کرد.

رویکرد انتخاب یو پی اس تجهیزات پزشکی برای یک مرکز درمانی

در کارکرد های عادی یک مرکز درمانی، تامین دائمی برق یک الزام همیشگی است که این مهم با به کارگیری یو پی اس هایی مرتفع خواهد شد. اما همه‌ی فعالیت های مهم و حیاتی یک بیمارستان، ساختار های یکسانی ندارند، از این رو به یو پی اس متفاوت و مخصوص به خود نیاز خواهند داشت.

مثلا در باب مراکز داده در بیمارستان‌ها که می‌تواند مجموعه‌ی چند کامپیوتر همراه با یک سرور به جهت مدیریت کلان بیمارستان تا ذخیره سازی پرونده های بیمار و یا پرونده های پزشکی باشد. فعالیت این مراکز داده باید دائمی باشد و یو پی اس مخصوص کامپیوتر‌ها و یا یو پی اس مخصوص سرور‌ها برای این منظور مناسب است و یا در جریان رفت و آمد های داخل بیمارستانی که گاها برخی از ورودی‌ها را به جهت کسب امنیت لازم، اتوماتیک کرده تا کنترل های لازم را به آنها داشته باشند. یو پی اس های مخصوصی برای زمان خاموشی‌ها در این مورد می‌تواند در بهبود رفت و آمد های بیمارستانی تاثیرگذار باشد.

ups پزشکی

اما در باب تجهیزات پزشکی دیگر نمی توان به یو پی اس های معمولی به جهت کارکرد تجهیزات عادی استفاده کرد. تجهیزات پزشکی از جمله تجهیزات بسیار حساس و حیاتی محسوب شده که نیاز به یو پی اس تجهیزات پزشکی به خود را به جهت رسیدن به امنیت بالا در کنار کارایی مطلوب طلب میکنند.

Filters
Sort
display