جستجو

قرارداد سرویس و نگهداری ups

نگهداری یو پی اس

هدف از نصب سیستم‌های ups در انواع واحد‌های صنعتی تا تجاری و حتی نظامی و گاها مصارف خانگی، ایجاد یک فضای امن در تامین برق مورد نیاز تجهیزات حساس به جهت کارکرد و یا ثبت اطلاعات می‌باشد. تقریبا در تمامی موارد استفاده از ups، وجود یک تجهیز خاص به جهت عملکرد مداوم می‌باشد به گونه‌ای که باید با استفاده از سیستم‌های ups فعالیت مداوم و مطمئن آن تجهیز تضمین شده باشد.

همین حساسیت در روند اجرای مداوم برخی از تجهیزات خاص اهمیت بالای سیستم‌های ups را در هر مجموعه‌ای نشان می‌دهد. این اهمیت بالا باعث شده تا واحد‌های دارای سیستم‌های ups به صحت و کارکرد درست آن توجه ویژه‌ای داشته باشند. توجهی که آنها را به سمت و سوی قرارداد سرویس و نگهداری ups می‌کشاند.

تقریباً تمام واحد‌های صنعتی و یا تجاری که به هر دلیلی از یک یا چند سیستم ups در مجموعه‌ی خود بهره می‌برند با درک درست از اهمیت ups، در داشتن قرارداد سرویس و نگهداری ups خود را ملزم دانسته و همواره روند اجرای این قرارداد‌ها را با جزئیات بالا دنبال کرده، به گونه‌ای که همیشه می‌خواهند تا سیستم‌های ups داخل مجموعه هایشان همراه با ضریب اطمینان بالا کار کنند.

چرا به قرارداد سرویس و نگهداری ups نیاز داریم؟

ups تجهیزی است که می‌تواند برق مورد نیاز تجهیزات حساس را با ضریب اطمینان بالا تامین نموده، در عین حال در زمان قطعی برق شهری روند اجرای طبیعی این تجهیزات را تضمین نماید. اما همین ups هم با توجه به اینکه یک تجهیز کاملا الکتریکی است، می‌تواند دچار خرابی‌ها، فرسایش و یا طول عمر مفید باشد. این یعنی آنکه خود سیستم‌‌های ups به هر صورت نیاز به سرویس‌های دوره‌ای و گاها تعمیرات خواهند داشت.

قرارداد سرویس یو پی اس

از آنجا که سرویس و تعمیر سیستم‌های ups به علت حساسیت بالای حاکم بر عملکرد دقیق و مطمئن آنها امری حساس و تخصصی می‌باشد، هر فردی نمی‌تواند اقدام به سرویس‌های دوره‌ای و یا تعمیرات اضطراری این سیستم‌ها را داشته باشد. اینجاست که شرکت‌ها برای رسیدن به اطمینان بالا در عملکرد صحیح و مداوم سیستم‌های ups خود، نیاز به یک قرارداد سرویس و نگهداری ups را تحت نظارت شرکت‌های متخصص در این امر احساس کرده و با اخذ قرارداد سرویس و نگهداری ups خواهند داشت که بتوانند ضریب اطمینان مجموعه‌های خود را بالا ببرند.

اما این قرارداد سرویس و نگهداری ups چه طور قراردادی است؟ شامل چه مواردی می‌شود و اصولاً تحت چه قوانینی و با چه مسئولیت هایی ایجاد می‌گردد؟

قرارداد سرویس و نگهداری ups در مقابل گارانتی

بسیاری از کاربران ups ممکن است که مفهوم گارانتی را که در زمان خرید ups و نصب ups خواهند داشت، با قرارداد سرویس و نگهداری ups اشتباه بگیرند. این دو، مقوله‌های کاملا متفاوتی هستند. وقتی قرار به داشتن ضریب اطمینان بالا در عملکرد سیستم ups می‌باشد، باید مسئله‌ی سرویس‌های دوره‌ای در کنار تعمیرات فوری را به عنوان فاکتور‌های اصلی در نظر گرفت. فاکتور هایی که در مفهوم گارانتی گنجانده نشده است و همراه با قرارداد سرویس و نگهداری ups است که مطرح می‌شوند.

قرارداد سرویس و نگهداری ups شامل چه مواردی می‌شود؟

اولین مورد در این قرارداد، مسئله‌ی سرویس‌های دوره‌ای و بازدید‌های تخصصی می‌باشد تا این اطمینان حاصل بشود که سیستم ups در تمامی زمان‌ها در آمادگی و سلامت کامل قرار دارد. از طرفی قرارداد سرویس و نگهداری ups مسئله‌ی پشتیبانی در هر زمانی با سرعت دسترسی بالا را تضمین می‌کند.

خدمات یو پی اس

البته این قرارداد‌ها می‌توانند شامل چندین موارد متنوع باشند که بنا به خواست مشتری تنظیم می‌گردد. از یک قرارداد تعمیر و نگهداری ساده‌ی ۲۴ ساعته و سالانه که شامل اعزام نیرو به محل و انجام تعمیرات لازم است تا قرارداد‌های تعمیرات و سرویس‌های دوره‌ای و نگهداری‌های ۲۴ ساعته و سالیانه.

موارد عام در قرارداد سرویس و نگهداری ups

  • بازدید محیطی شامل چک کردن باتری‌ها و برد‌های مربوطه و رفع گرد و خاک ها
  • بازدید‌های الکترومکانیکی ups
  • چک کردن عملکرد ups در حالت بی باری و بار کامل
  • بازدید عملکرد صحیح باتری‌های upsو اطمینان از صحت آنها
  • ایجاد چک لیست‌های مربوطه
  • مشاوره و توصیه‌های لازم برای کارفرما به جهت رسیدن به عملکرد مطلوب سیستم ups

سرویس ups

هر یک از این موارد می‌تواند قسمتی مهم در قرارداد سرویس و نگهداری ups باشد. به گونه‌ای که عدم توجه به هر کدام از آیتم‌های قید شده و یا کم توجهی به آنها می‌تواند مسیر بهره‌برداری امن و مطمئن ups را مختل کرده و در مواردی باعث بروز خسارت‌ها و خرابی هایی نیز باشد. در نظر داشته باشید که شاید به ندرت شبکه‌ی برق سراسری دچار خاموشی یا اغتشاش باشد و این یعنی آنکه احتمالا حالا حالا‌ها نیاز به کارکرد آنچنانی از ups نداشته باشید. اما در مواقع حساس و اضطراری است که یک ups خوب و آماده خودش را نشان خواهد داد.

Filters
Sort
display