جستجو

یو پی اس داروخانه

یو پی اس داروخانه

یو پی اس داروخانه به جهت ایجاد یک فضای امن و مطمئن برای تجهیزات خاص داخل داروخانه مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. این نوع از یو پی اس که جز خاص ترین و حساسترین در نوع خود می‌باشد در زمان بهره برداری تا سرویس و نگهداری از حساسیت‌های بسیار بالایی برخوردار هستند.

یو پی اس داروخانه را به جهت تامین برق داروخانه‌ها در زمان قطع برق استفاده میکنند. قطعی در برق یک امر بدیهی است و طبعاً هر تجهیزی که به نوعی در مسیر فعالیت‌های جاری خود با قطعی برق رو به رو باشد، احتمالاً دچار اختلالات و یا مشکلاتی بشود. البته بسیاری از کارکرد‌ها در بسیاری از موارد کوچک و بزرگ چندان حساسیتی به حضور دائمی برق به جهت کارکرد همیشگی خود ندارند. اما برخی کارکرد‌ها آنچنان حساس و حیاتی می‌باشند که هر گونه توقف در روند اجرایی آنها می‌تواند تبعات سنگینی به دنبال داشته باشد.

مثلا نگهداری از داروهای خاص و گران قیمت. یک داروخانه را در نظر بگیرید که با قطع برق، احتمال از دست رفتن این دارو‌ها بسیار زیاد خواهد بود. یو پی اس داروخانه که موضوع این مقاله است با توجه به همین مورد خاص مورد بررسی قرار می‌گیرد. یو پی اس داروخانه به جهت ایجاد یک فضای امن و مطمئن برای تجهیزات خاص داخل داروخانه مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

این نوع از یو پی اس که جز خاص ترین و حساسترین در نوع خود می‌باشد در زمان بهره برداری تا سرویس و نگهداری از حساسیت‌های بسیار بالایی برخوردار هستند. شرایط نگهداری دارو‌های خاص یا کمیاب که باید تحت اصول مراقبت‌های دارویی صورت گیرد باعث خواهد شد تا تامین برق امن و دائمی تجهیزات موجود در یک داروخانه به یک اصل اساسی و اجباری برای برخی از داروخانه‌های خاص باشد. در نهایت هر داروخانه‌ای نیاز به یک یو پی اس داروخانه را در داخل مجموعه‌ی خود خواهد داشت. تجهیزی که می‌تواند بر روند کیفی هر داروخانه‌ای تاثیر مستقیم بگذارد.

یو پی اس برای داروخانه

یو پی اس داروخانه و مراقبت‌های دارویی

وقتی در مورد یک داروخانه صحبت می‌کنیم، در واقع به مکانی اشاره کرده ایم که قرار است کلیه‌ی دارو‌های مورد کاربرد علوم پزشکی را نگهداری و عرضه نماید. شاید بسیاری از داروخانه ‌های عام و آشنا در سطح شهر آنچنان حساسیت هایی به جهت مراقبت‌های دارویی نداشته باشند. اما وقتی در یک داروخانه قرار به نگهداری دارو‌های خاص با حساسیت مکانی و دمایی می‌باشد، مسئله‌ی مراقبت‌های دارویی مطرح می‌شود.

مراقبت‌های دارویی در واقع یک سری استاندارد‌های مربوط به فضای فیزیکی محل نگهداری دارو‌های خاص می‌باشد. این استاندارد‌ها شامل شرایطی مانند رعایت اصول دمایی، رطوبت، سطح روشنایی و برخی از تجهیزات خاص داروخانه‌ای می‌شود. در نهایت وقتی نگهداری از دارویی خاص مطرح می‌شود، مراقبت‌های دارویی، انتظار مراقبت دائمی و مطمئن را خواهند داشت. خواسته‌ای که در گرو استفاده از یو پی اس به شکل مطمئن تامین خواهد شد.

ups داروخانه

در الزامات مراقبت‌های دارویی به جهت ایجاد یک فضای مطمئن برای نگهداری دارو، تهیه و نصب یو پی اس داروخانه برای برخی از داروخانه‌های خاص الزامی می‌باشد. این حساسیت‌ها از آن جهت است که هر گونه اختلال در شرایط اصولی نگهداری یک داروی خاص می‌تواند موجب خرابی یا فساد آن باشد که در صورت استفاده توسط انسان، خطرات جبران ناپذیری را موجب خواهد شد. یو پی اس داروخانه از این جهت می‌تواند اطمینان لازم را برای استاندارد‌های مراقبت دارویی تامین نماید.

یو پی اس داروخانه و خدمات دارویی

داروخانه‌ای را تجسم نمایید که با رویکردی محوری در کانون تامین دارو‌های خاص و عام برای بیماران می‌باشد. غالبا این گونه از داروخانه‌ها به شکل شبانه روزی و با توجه به خیل فراوان متقاضیان به گونه‌ای مکانیزه اداره می‌شود. از عملیات ثبت نسخه تا تأمین دارو‌های آن و همچنین انبارداری‌های مکانیزه‌ی دارویی تحت نظارت، کنترل و اجرای یک پایگاه داده صورت خواهد گرفت. پایگاه داده‌ای که نباید تحت هیچ حالتی و در هیچ زمانی به جهت فعالیت شبانه روزی داروخانه دچار اختلال شده و یا متوقف گردد. تضمین فعالیت مداوم این پایگاه داده را می‌توان در همراهی با یک یو پی اس داروخانه عملیاتی نمود.

ups برای داروخانه

یو پی اس داروخانه علاوه بر تامین برق امن و مطمئن به جهت تجهیزات خاص آزمایشگاهی می‌تواند با رویکرد ایجاد فضایی مطمئن برای پایگاه داده‌ی داروخانه ها، فعالیت جاری یک داروخانه در زمان خاموشی‌ها را تضمین نماید. این اهمیت برای داروخانه‌های بیمارستانی بیش از پیش مطرح خواهد شد. چرا که یو پی اس داروخانه می‌تواند تضمین کارکرد صحیح داروخانه‌ی بیمارستانی و خود بیمارستان را تامین نماید.

از طرفی تامین اضطراری از طریق دارو‌های انبار شده بسیار در فضاهای بیمارستانی اتفاق می‌افتد. شرایطی که در آن مقدار قابل توجه از یک یا چند داروی خاص به حالتی انبار گونه نگهداری خواهد شد. تامین شرایط ایمن این گونه انبارهای دارویی را نیز باید از یک یو پی اس انتظار داشت. در این حالت همراه با تامین امن نیروی برق لازم برای تجهیزات خاص نگهداری دارو می‌توان شرایط مراقبت‌های دارویی را به خوبی اجرایی نمود.

Filters
Sort
display