جستجو

یو پی اس سرورهای کامپیوتری

یو پی اس سرور

از آنجا که سرورهای کامپیوتری جزو حساس‌ترین و در عین حال پیشرفته‌ترین انواع تجهیزات الکترونیکی محسوب می‌شوند و غالباً به واسطه ارتباط و مدیریت کامپیوترها با کارکردهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید در زمینه بهره برداری از یو پی اس نهایت دقت و کیفیت در نظر گرفته شود. یو پی اس سرورهای کامپیوتری به دلایل ذکر شده از بهترین انواع یو پی اس  محسوب می‌شود. این یو پی اس‌ها باید بتوانند برق خروجی کاملا سالم و با کیفیت بالایی تولید نمایند.

یو پی اس سرورهای کامپیوتری از آشنایی تا انتخاب

در روند مناسبات تجاری، اقتصادی، صنعتی و حتی نظامی در دنیای امروز، کامپیوترها جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده اند. امروزه بسیاری از محاسبات و تحلیل‌های مورد کاربرد در سطح وسیع از الزامات امروز بشر را کامپیوترها انجام می‌دهند. کامپیوترهایی که علاوه بر دقت بالا و بی‌وقفه در محاسبات خود، باید بتوانند این اطلاعات را به شکل کارآمد و طبقه بندی شده‌ای ذخیره سازی نمایند. بسیاری از این کامپیوترها با عملکرد‌های حساس در یک مجموعه تحت شبکه‌های داخلی و یا خارجی به یکدیگر متصل هستند. به گونه‌ای که تحت مدیریت سرور‌های کامپیوتری می‌توانند وظایف محوله را به انجام برسانند.

نقش این سرورهای کامپیوتری در عملکرد صحیح و بی‌وقفه کامپیوتر‌ها بسیار مهم می‌باشد. به گونه‌ای که غالب این سرورها نباید به هیچ دلیلی و در هیچ زمانی متوقف باشند. به جهت ایجاد چنین بستر عمیق امنیتی برای سرور‌های ذکر شده از یو پی اس سرورهای کامپیوتری استفاده می‌شود.

یو پی اس سرورهای کامپیوتری با هدف ایجاد یک فضای امن اطلاعاتی به جهت ارتباطات کامپیوترهای تحت شبکه تأمین می‌شود. ایجاد این بسترهای امن اطلاعاتی برای برخی از شرکت‌‌ها و موسسات آن چنان با اهمیت است که خرید و نگهداری اصولی یو پی اس سرورهای کامپیوتری را همواره در اولویت کاری خود قرار می‌دهند. این اهمیت در مراکز دیتای بزرگ همواره با استفاده از سیستم‌های شبکه‌ای گسترده جایگاه ویژه تری پیدا می‌کند. سازمان‌هایی مانند بانک‌ها، شرکت‌های زنجیره‌ای و سهامی، بازارهای سرمایه، مراکز بزرگ مدیریت شهری و صنعتی، نیروگاه‌ها و صنایع عظیم پالایشگاهی و...  از جمله متقاضیان همیشگی در بهره برداری کامل و صحیح و گسترده در یو پی اس برای سرور‌های کامپیوتری هستند.

از آنجا که کامپیوترها مرکز محاسبات مهم و محل ذخیره سازی‌های حیاتی هستند هر اندازه که سیستم‌های کامپیوتری بزرگتر بشوند و یا اینکه تحت شبکه‌های بزرگتری قرار گیرند، اطلاعات تحت نظارت آنها از اهمیت بالاتری برخوردار شده و به تبع آن هر گونه اختلال در عملکرد صحیح این مجموعه‌های بزرگ کامپیوتری می‌تواند موجبات بروز خسارت‌های سنگین مالی و معنوی باشد. خسارت‌هایی که با بهره گیری از یو پی اس سرورهای کامپیوتری دیگر هرگز وجود نخواهند داشت.

یو پی اس سرور کامپیوتری

یو پی اس‌هایی مناسب برای سرورهای کامپیوتری

از آنجا که سرور‌های کامپیوتری جزو حساس‌ترین و در عین حال پیشرفته‌ترین انواع تجهیزات الکترونیکی محسوب می‌‌شوند و غالباً به واسطه ارتباط و مدیریت کامپیوتر‌ها با کارکرد‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید در زمینه بهره برداری از یو پی اس نهایت دقت و کیفیت در نظر گرفته بشود. یو پی اس سرورهای کامپیوتری به دلایل ذکر شده از بهترین انواع یو پی اس  محسوب می‌شود.

این یو پی اس‌ها باید بتوانند برق خروجی کاملا سالم و با کیفیت بالایی تولید نمایند. به گونه‌ای که شکل موج خروجی کاملا سینوسی باشد. یو پی اس سرورهای کامپیوتری باید دارای مدار اصلاح ضریب توان بالاتر از 0.9 باشد. در عین حال از کاملترین و بروزترین مدار‌های حفاظتی بهره برده باشند. ویژگی‌هایی مانند تلفات کم و راندمان بالا به همراه قابلیت توسعه در یک تا چندین کامپیوتر در حالت پارالل نیز از جمله دیگر امکانات همراه با یو پی اس سرور‌های کامپیوتری می‌باشد.

دارا بودن پورت های‏ usb و  rs232 و دیگر پورت‌های ارتباط کامپیوتری نیز باید همراه با یو پی اس سرورهای کامپیوتری باشد. امکانات جانبی به مانند وجود صفحه نمایش‌هایی که اطلاعات دستگاه‌ها را در اختیار می‌گذارد همراه با ریموت‌های کنترل از راه دور  نیز از دیگر جنبه‌های همراه شده با یو پی اس سرورهای کامپیوتری می‌باشد.

یو پی اس سرورهای کامپیوتر

یو پی اس سرورهای کامپیوتری و فضای امن اطلاعاتی

وقتی قرار است که برای یک مجموعه از کامپیوتر‌های تحت شبکه و مدیریت سرور‌های شبکه، یو پی اس تهیه کرده باشیم، این یعنی آنکه می‌خواهیم شبکه‌ی مجموعه‌ی تحت نظارت یو پی اس هرگز متوقف نباشد. شاید برخی و یا در مواردی قسمت اعظم کامپیوتر‌های شبکه خاموش بشوند اما ماهیت شبکه باید برقرار بماند و این یعنی آنکه سرور‌های شبکه مورد نظر دائما در دسترس هستند و امنیت این دسترسی را از طریق یو پی اس سرورهای کامپیوتری بدست خواهند آورد. در واقع هدف از داشتن چنین یو پی اس‌هایی ایجاد اطمینان از حضور همیشگی شبکه می‌باشد. حال بخواهد در آن اطلاعاتی جا به جا شود و یا تحت محاسبه باشد و یا اینکه در حال ذخیره سازی اطلاعات قرار گرفته باشد.

گاها ممکن است که برخی از کامپیوتر‌های شبکه نیز از اهمیت بالایی در دسترس بودن برخوردار باشند. در این حالت این کامپیوتر‌ها باید یو پی اس مخصوص به خود را داشته باشند و فعالیت مطمئن آنها چیزی کاملا مستقل از در دسترس بودن شبکه خواهد بود. مبحث تحلیل در یو پی اس سرورهای کامپیوتری بسیار پیچیده و عمیق‌تر از یک مقاله‌ی ساده خواهد بود. مبحثی که از تحلیل تا اجرا باید تحت نظارت کارشناسان خبره‌ی این امر قرار داشته باشد.

Filters
Sort
display