جستجو

یو پی اس آماده به کار و اینوتر غیرفعال آماده به کار

یو پی اس یا منبع تغذیه بی وقفه، دستگاهی است که به کامپیوتر شما تا رفع قطعی منبع اصلی برق ، متصل می‌شود و برق را برای کامیپوتر شما تامین کند. این دستگاه همچنین محافظت لازم را در برابر صدمات برق فراهم می‌کند. یو پی اس آماده به کار از انواع یو پی اس‌های کم هزینه می‌باشد و بسیاری از افراد یو پی اس آماده به کار را جزو یو پی اس‌ها به حساب نمی‌آورند. یو پی اس آماده به کار با عنوان تامین کننده برق جانشین شناخته شده است. هرچند تعداد بسیار زیادی از خریداران و بازاریان یو پی اس آماده به کار را با نام یو پی اس می‌شناسند. زمانی خرید یو پی اس آماده به کار در اولویت قرار می‌گیرد که مسائلی از جمله بودجه، هزینه و معیارهایی برای خرید مطرح گردد.

یو پی اس آماده به کار گاهی با نام یو پی اس آفلاین شناخته می‌شود برای اینکه آن را بتوان از یو پی اس آنلاین تشخیص داد. علاوه بر این این نوع یو پی اس به نام اس پی اس نیز شناخته می‌شود به این دلیل که در این نوع یو پی اس، اینورتر و باتری، قدرت را به دستگاه منتقل نمی‌کنند و از برق برای شارژ باتری در یو پی اس آماده به کار استفاده می‌شود. همچنین در این نوع یو پی اس تا زمانی که به اینورتر و باتری نیاز پیدا کنیم ، آنها در حالت آماده به کار قرار دارند. این نوع یو پی اس با نام اینورتر غیر فعال آماده به کار نیز شناخته می‌شود. چرا به آن غیر فعال گفته می‌شود؟ چون تا زمان قطعی برق شهری غیر فعال می‌باشد و پس از آنکه برق شهری قطع شد، متصل و فعال می‌شود.

عملکرد یو پی اس آماده به کار

روش کار یو پی اس آماده به کار به این صورت است که زمانی که برق منزل یا محل کار شما قطع می‌شود، به صورت خودکار، سوئیچ انتقالی مدار را از برق شهری به یو پی اس آماده به کار یا منبع تامین کننده ثانویه منتقل می‌کند و زمانی که برق شهری متصل شود، مجدداً سوئیچ انتقالی مدار را از یو پی اس آماده به کار به حال اول باز می‌گرداند.

یو پی اس آماده به کار ممکن است در میان یو پی اس‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار نباشد اما این نوع یو پی اس توانسته جایگزین خوبی برای یو پی اس‌های تعاملی باشد و می‌تواند برای محافظت از کامپیوتر، اطلاعات و لوازم جانبی مخابراتی گزینه بسیار مناسبی باشد.
هدف از طراحی یو پی اس آماده به کار، تامین قدرت زمانی که برق شهری قطع می‌شود، می‌باشد. شاید این انتقال و اتصال از برق شهری به یو پی اس آماده به کار به سرعت انجام نشود ولی تاخیری که در سوئیچینگ رخ می‌دهد، شاید کسری از ثانیه باشد که به این زمان تاخیر، زمان انتقال یا سوئیچینگ گفته می‌شود.

هنگام خرید یو پی اس باید به زمان انتقال یا زمان سوئیچینگ آن توجه داشت. این زمان به شما نشان می‌دهد که یو پی اس آماده به کار چه مدت زمانی را صرف می‌کند تا برق را قبل از اینکه به طور کامل قطع شود، نگهداری کند. برای این منظور می‌توانید مقایسه‌ای انجام دهید، به عنوان مثال اگر زمان انتقال از زمان نگهداری خیلی کمتر بود، این نتیجه را می‌دهد که یو پی اس با احتمال بسیار بالای برای شما کار می‌کند و برق را بدون وقفه و قبل از قطعی کامل به یو پی اس متصل می‌کند. یکی از مشکلات برق شهری این است که ولتاژ پایین برق شهری، زمان نگهداری یو پی اس را کم می‌کند.
قابل توجه است که یو پی اس آماده به کار باید دارای ویژگی محدود کننده ولتاژ و فیلترینگ باشد. یک محدود کننده ولتاژ این است که ولتاژ‌هایی که اضافی و گذرا هستند را محدود، کنترل و فیلتر نماید. استفاده از این ویژگی در مواردی که ولتاژ برق تغییر می‌کند بسیار لازم و ضروری می‌باشد ولی در حالت عادی و نرمال نیازی به محدود کننده ولتاژ نمی‌باشد و یو پی اس به طور نرمال و مستقیم به برق شهری متصل می‌شود.
یو پی اس آماده به کار در میزان توان و زمان انتقال‌های متفاوت طراحی شده اند و بالاترین توان برای این دسته از یو پی اس‌ها، توانی با اندازه 1000 ولت آمپر می‌باشد. همچنین این نوع یو پی اس بسیار ارزان بوده و کار با آنها آسان است.

دیدگاه خود را وارد کنید...
Filters
Sort
display