جستجو

یو پی اس کرکره برقی

یو پی اس کرکره برقی

یو پی اس کرکره برقی یک سیستم امنیتی است که به جهت ایجاد ضریب اطمینان بالا در عملکرد کرکره برقی در هر شرایطی، همراه مجموعه‌ی کنترلی کرکره برقی شده است. درب‌هایی که می‌توانند بدون نیاز به نیروی انسانی و تنها با استفاده از یک سیستم کنترل از راه دور باز و بسته بشوند، جزء جذاب ساختمان‌های امروزی شده است.

یکی از انواع درب‌های تحت کنترل که به واسطه‌ی سختی در باز و بستن آن نیاز هر چه بیشتر به این سیستم‌های اتوماتیک را احساس کرده و در این سال‌های اخیر به خوبی توانسته است به شکلی کارآمد راهی مصارف عمومی بشود، کرکره ‌برقی می‌باشد. کرکره برقی همان کرکره‌ی معمولی است که در همراهی با یک سیستم موتوری تحت شرایط کنترل از راه دور باز و بسته می‌شود. اما در این همراهی وجود سیستمی که بتواند عملکرد دائمی کرکره‌ برقی را تضمین نماید نیز احساس می‌شود.

آن چیزی که باعث باز و بسته شدن کرکره برقی می‌شود، موتور dc آن است که از طریق یک خط تغذیه ac به dc این کار را انجام می‌دهد. این ماجرا از آنجایی حساس می‌ شود که به هر دلیلی برق خط ac دچار اختلال شده و یا قطع گردد. در این حالت به جهت باز و بسته کردن کرکره برقی باید به نوعی موتور dc را به فعالیت وا داشت.

یو پی اس کرکره برقی در چنین شرایط اضطراری است که می‌تواند با تامین موقت نیروی برق dc لازم، باعث باز یا بسته شدن کرکره برقی بشود. اما آیا برای تمامی کرکره‌های برقی نیاز به تهیه‌ی یو پی اس کرکره برقی می‌باشد؟

اصولاً الزامی به نصب یو پی اس کرکره برقی احساس نمی شود، مگر در مواردی خاص. از آنجا که تقریبا تمامی کرکره‌های برقی دارای قلاب یا زنجیر خلاص‌کن هستند، می‌‌توان در زمان نبود برق با خلاص کردن موتور به شکل دستی کرکره را باز و بسته نمود. اما در مواردی که رفت و آمد زیاد است، مانند پارکینگ‌ها و یا آنکه موتور کرکره برقی به هر دلیلی خارج از دسترس می‌باشد، مانند نصب تابلو‌های مغازه‌ها که غالبا بر روی مجموعه‌ی جمع شده‌ی کرکره‌ها نصب می‌شوند، نیاز به نصب یو پی اس کرکره برقی الزامی خواهد بود.

بررسی کرکره برقی قبل از خرید یو پی اس کرکره برقی

شاید بسیاری از افرادی که به نوعی از یک کرکره برقی بهره می‌‌برند به فکر تهیه‌ی یو پی اس کرکره برقی بیفتند. اما بهتر است قبل از خرید این تجهیز اندکی گران قیمت، موتور کرکره برقی مورد بررسی قرار گیرد. چرا که برخی از موتور‌های کرکره برقی به شکل نصب کارخانه ای از وجود یک سیستم یو پی اس بهره می‌برند. شاید این یو پی اس نصب کارخانه ای به شکلی محدود و در زمانی کوتاه پاسخگوی نیاز زمان‌های قطع طولانی برق نباشد، اما باز هم می‌تواند برخی از صاحبان کرکره برقی را راضی نگه دارد.

در مقابل قسمت اعظمی از موتور‌های کرکره برقی هستند که فاقد سیستم یو پی اس و باطری بک آپ بوده که در این حالت با توجه به نوع کاربری و سلیقه‌ی کاربر می‌توان به نصب سیستم یو پی اس برای آنها اقدام نمود.

خرید یو پی اس کرکره برقی با توجه به نوع موتور

از آنجا که عموماً دو نوع موتور توبلار و ساید در ساختار کرکره برقی استفاده شده است، در زمان خرید یو پی اس باید به نوع موتور که یکی از موارد ذکر شده خواهد بود، توجه نمود. چرا که یو پی اس‌ها را بر اساس نوع موتور طراحی می‌کنند و برای رسیدن به کارایی مطلوب بهتر است که یو پی اس مخصوص هر موتوری را در سر راه آن موتور قرار بدهید.

ups کرکره برقی

به هر صورت در زمان اختصاص ظرفیت یو پی اس کرکره برقی، باید این ظرفیت را چیزی در حدود ۲۰ درصد بیشتر از توان موتور در نظر بگیرید. چرا که موتور‌ها در زمان راه اندازی تحت تأثیر جریان بالای راه اندازی می‌توانند به مجموعه‌ی یو پی اس ضعیف احتمالی فشار بالایی وارد نمایند. در یک تقسیم بندی فهرست وار، از آنجا که موتور‌های کرکره برقی در رنج توان‌های استاندارد ۱۴۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ نیوتن متر تولید می‌شوند، به ترتیب می‌توان یو پی اس در رنج‌های ۱۲۰۰، ۱۶۰۰ و ۲۰۰۰ ولت آمپر را انتخاب نمود.

یو پی اس کرکره برقی و استفاده‌هایی بیشتر

اگر می‌خواهید همزمان از کرکره برقی همراه با برق dc تولید شده‌ی یو پی اس خود، نیروی برق دیگر تجهیزات موجود مانند دوربین مداربسته، چراغ، کامپیوتر و... را تامین نمایید، بهتر است که از یک یو پی اس معمولی به جای نوع مخصوص کرکره برقی استفاده کنید و در نهایت این انتخاب را تحت مشاوره و نظارت افراد متخصص انجام بدهید.

Filters
Sort
display