جستجو

یو پی اس چگونه باعث محافظت از اطلاعات می شود؟

سیستم‌های برق اضطراری یا یو پی اس جزء مهمی از پشتیبانی قدرت می‌باشند. نوسانات و قطع برق بدون آنها می‌تواند به سخت افزار به طرز وحشتناکی آسیب برساند و خسارت زیادی را به وجود آورد. با از دست دادن قدرت، باتری یو پی اس روشن می‌شود و سیستم روشن به حساب می‌آید. هدف حفظ زیرساخت‌ها تا زمانی است که توانایی سازگاری با قدرت به وجود آید. سیستم‌های یو پی اس با استفاده از یک یکسو کننده قدرت AC را به قدرت DC تبدیل می‌کند و سپس آن را با یک معکوس کننده و از یک منبع تغذیه به برق AC تبدیل می‌کند. این دو مبدل، یک مدار گذر از طریق یو پی اس به تجهیزات محاسباتی منتقل می‌شوند.
سیستم‌های یو پی اس آنلاین رایج ترین نوع برای نگهداری و محافظت از داده‌ها هستند زیرا از ابتدا برای میزان قدرت 10 کیلو وات و به منظور استفاده در کنار دستگاه‌های حساس طراحی شدند. آنها می‌توانند در هنگام اصلاح ولتاژ AC به DC و شارژ باتری جریان بیشتری تولید کنند. باتری‌ها همیشه به معکوس کننده متصل می‌شوند. ممکن است یو پی اس برای محافظت از داده‌های شما مناسب نباشد، زیرا آنها بسته به تراکم قدرت، اهداف کارایی و قابلیت‌های مدیریت متفاوت هستند.


انواع سیستم‌های یو پی اس

یک سیستم یو پی اس آفلاین قدرت را مستقیما بار می‌کند و تنها در صورت قطعی برق به قدرت پشتیبان متصل می‌شود. یو پی اس آفلاین بسیار ابتدایی هستند و برای اکثر مواقع برای محافظت از داده‌ها مناسب نیستند، زیرا ممکن است وقفه بین برق و باتری حداکثر به 25 میلی ثانیه برسد. یو پی اس‌های آفلاین برای محافظت از داده‌ها و بخصوص در مراکز داده نمی‌توانند مفید باشند.


یو پی اس خطوط تعاملی معکوس کننده را در خط نگه می‌دارد و زمانی که قدرت از بین می‌رود، به برق متصل می‌شود. سیستم‌های تعاملی خطی می‌توانند در دوره‌های طولانی ولتاژ پایین یا کاهش ولتاژ را با استفاده از یک ترانسفورماتور خودکار برای تامین قدرت اضافی از باتری حفظ کنند.

در یک یو پی اس آنلاین ، یکسو کننده باتری را شارژ می‌کند و قدرت AC را با سرعت ثابت تولید می‌کند. پس از قطع برق، واحد قدرت باتری به معکوس کننده متصل می‌شود، که می‌تواند به تولید برق AC برای بار IT ادامه دهد تا تخلیه شود. هنگامی که انرژی بین AC و DC تبدیل می‌شود، مقدار اندکی رفتن انرژی تلف شده وجود خواهد داشت. بنابراین سیستم‌های یو پی اس آنلاین با کارایی بالا می‌توانند بازگشت قدرت را برای بلند مدت ارائه دهند.

مهمتر از همه این است که یک یو پی اس خوب قدرت تهویه و محافظت در برابر از دست رفتن سیستم فایل در صورت قطعی برق فراهم می‌کند. دستگاه‌های یو پی اس با پایین ترین کیفیت، نمی‌توانند هر گونه پشتیبانی قدرت را به غیر از محافظت در مقابل خاموشی ارائه کنند اما شما می‌توانید از یو پی اس خود وضعیت برق بهتری بدست آورید. با گذشت زمان، منابع تغذیه دچار نوسان شده و منجر به آسیب رساندن به منبع برق کامپیوتر شما می‌شود. منبع تغذیه ای که به این ترتیب تخریب شده است می‌تواند شروع به صادر کردن متغیرهای قدرت به اجزای رایانه ای کند که اجزای کامپیوتر به چنین نوساناتی بسیار حساس هستند و همچنین شروع به تضعیف سیستم می‌کنند. این مسئله می‌تواند منجر به مشکلات سخت افزاری متناوب شود که تشخیص آن دشوار است و در نهایت به شکست RAM، پردازنده ها، و حتی هارد دیسک می‌شود.

در صورتی که کامپیوتر شما به طور ناگهانی خاموش شود ، متوقف شود یا مجدداً و بدون هشدار راه اندازی شود ممکن است سیستم فایل دچار آسیب جدی شود، به دلیل اینکه در آن لحظه، زمانبندی نوشتن داده‌ها در یک حالت متناقض قرار می‌گیرد. اگر از داده‌های خود نسخه پشتیبان ندارید، این امر می‌تواند سیستم فایل شما را خراب کند، سیستم عامل را از بین ببرد و یا اطلاعات مهم شما را از بین ببرد. راه هایی برای بازیابی چنین اطلاعاتی در اکثر موارد وجود دارد اما این تکنیک‌ها ‌ها می‌توانند استخدام یک متخصص بازیابی اطلاعات خارجی و پایان دادن به هزینه‌های هزاران دلار باشد. بهتر است به سادگي خراب شدن سيستم فايل را در اولويت قرار دهيد.

غالباً اهمیت یو پی اس‌های خوب برای امنیت داده‌ها نادیده گرفته می‌شود. امنیت می‌تواند محافظت از داده‌ها و محافظت از منابع شما باشد. شما نمی‌خواهید داده‌ها به اشتباه از بین بروند و یا نمی‌خواهید یکی از فایلهایتان نابود شود. یک یو پی اس با کیفیت می‌تواند کلید محافظت از اطلاعات و سخت افزار شما باشد که آنها را در برابر خرابکاری و نابودی محافظت می‌کند.

دیدگاه خود را وارد کنید...
Filters
Sort
display