جستجو

یو پی اس تجهیزات اتاق عمل

یو پی اس اتاق عمل

یو پی اس تجهیزات اتاق عمل یک تجهیز خاص و بسیار حساس است که با هدف تامین نیروی برق کیفیت بالا در اتاق عمل مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. همه‌ی ما از جایگاه ویژه و بسیار مهم اتاق عمل در هر بیمارستانی آگاه هستیم. وقتی از اتاق عمل صحبت می‌شود، در واقع به موضوع مرگ و زندگی اشاره کرده ایم. جایی که در آن دقت، کیفیت و عملکرد بالایی را از تمامی تجهیزات باید انتظار داشته باشیم. تجهیزاتی که تقریبا همگی آنها به نوعی با نیروی برق در ارتباط هستند و به جهت دقت بالایی که دارند، نیازمند بهترین کیفیت در تامین برق مورد نیاز خود خواهند بود.

بی کیفیت بودن برق اتاق عمل و یا وجود کوچکترین اختلال و اغتشاش در آن می‌‌تواند بر کارکرد دقیق تجهیزات خاص اتاق عمل تاثیرات منفی بگذارد. تاثیراتی که گاها در عین کوچکی منجر به مرگ افراد خواهد شد. همین توضیح کوتاه می‌تواند به خوبی آشکار سازد که در تامین نیروی برق تجهیزات اتاق عمل به هیچ حالت نمی‌توان به برق خام شهری اعتماد کرد. از این رو باید به نوعی برقی مطمئن و با کیفیت تولید نمود. یو پی اس تجهیزات اتاق عمل با هدف تولید همین برق با کیفیت است که در اتاق‌های عمل بیمارستان‌ها نصب و مورد بهره ‌برداری قرار می‌‌گیرد.

یو پی اس تجهیزات اتاق عمل، از جمله حساس‌ترین و دقیق‌ترین و با کیفیت‌ترین در انواع یو پی اس‌ها ‌می‌باشد. رسیدن به ضریب اطمینان بسیار بالا در کارکرد عادی یو پی اس تجهیزات اتاق عمل موجب شده تا این نوع از یو پی اس‌ها از ساختار پیچیده تر، همراه با مراتب امنیتی بالاتری برخوردار باشند. این طراحی سطح بالاتر در کنار اصول نگهداری و سرویس دقیق‌ تر با حساسیت بسیار بالا همراه شده است تا یو پی اس تجهیزات اتاق عمل را از هر نظر تجهیزی بسیار حساس و دقیق نماید.

از طرفی ممکن است که مفهوم یو پی اس در زمان قطع برق شهری را در کنار برق اضطراری بیمارستان‌ها اقدامی نه چندان حیاتی تجسم نمایید. این می‌تواند ناشی از عدم شناخت صحیح و درک تفاوت‌های عملیاتی هر کدام از موارد ذکر شده دانست. برق اضطراری اگر یک راه مطمئن تامین بیمارستان‌ها در زمان قطع برق شهری می‌باشد اما هرگز نمی‌تواند جایگاه حساس یک یو پی اس تجهیزات اتاق عمل را داشته باشد. چرا که در زمان قطع برق تا ورود برق اضطراری اندک وقفه‌ی زمانی وجود خواهد داشت. وقفه ای که هر چند کوتاه، قطعا تبعات بسیار سنگینی به دنبال خواهد داشت.

یو پی اس تجهیزات اتاق عمل در واقع همان تجهیز مطمئنی است که این وقفه‌ی زمانی را به شکلی امن پوشش خواهد داد. از نگاهی دیگر برق اضطراری بیمارستان‌ها غالبا چندان برق مطمئن و خالی از اغتشاشی نیست. همین مسئله می‌تواند به اهمیت وجود یو پی اس در کنار تجهیزات اتاق عمل اشاره نماید.

یو پی اس تجهیزات اتاق عمل

یو پی اس تجهیزات اتاق عمل با هدف امنیت چه تجهیزاتی نصب می‌شود؟

هر اتاق عملی با توجه به نوع عملی که در آن انجام می‌پذیرد، از دستگاه‌های مخصوص به خود بهره خواهد برد. این دستگاه‌های تخصصی که هر کدام برای روند جاری فعالیت‌های خود نیاز به یک خط برق امن و مطمئن دارند، از یک اتاق عمل تا اتاق عمل دیگر ممکن است بسیار متنوع و متفاوت باشند.

اما در حالت کلی شالوده‌ی حاکم بر تجهیزات اتاق عمل شامل تجهیزات ذیل خواهد بود:

-         الکتروشوک، دستگاهی به جهت ایجاد شوک غیر هماهنگ

-         ونتیلاتور، دستگاهی به جهت برقراری تنفس مصنوعی

-         انواع ساکشن ها

-         دستگاه‌های بیهوشی

-         انواع چراغ‌های سیالیتیک اتاق عمل

-         دستگاه اکسیژن ساز

-         پمپ سرنگ و سرم

با دقت در هرکدام از این دستگاه‌ها و تجهیزات موجود در اتاق عمل به خوبی متوجه خواهید شد که عملکرد صحیح تمامی آنها در حین عمل می‌تواند چه تاثیرات عمیقی بر اجرای موفق یا شکست فرایند عمل پزشکی داشته باشد. هر کدام از این تجهیزات در واقع مرز میان مرگ و زندگی هستند که به جهت عملکرد صحیح و دقیق خود باید تحت مدیریت انرژی یک یو پی اس تجهیزات اتاق عمل قرار گیرند.

ups اتاق عمل

یو پی اس‌های مناسب تجهیزات اتاق عمل

هر یو پی اسی که قرار است در اتاق عمل مورد استفاده قرار گیرد، باید بتواند ضریب اطمینان بالا به جهت تولید برق مطمئن و کاملا با کیفیت را به جهت تجهیزات اتاق عمل فراهم آورد. دارا بودن شکل موج خروجی کاملا سینوسی، استفاده از تکنولوژی‌های آنلاین بودن، تکنولوژی Transformer base، امکان ایجاد پورت‌ها به صورت پارالل، مجهز بودن به درگاه‌های ارتباط کامپیوتری مانند rs232 و usb،تلفات بسیار پایین و راندمان بالای ۹۸ درصد در کنار اصلاح ضریب توان بالاتر از 0.9 از جمله امکانات اولیه در یو پی اس تجهیزات اتاق عمل می‌باشد.

Filters
Sort
display