جستجو

از نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس چه می دانید؟

وضعیت یو پی اس

در یو پی اس‌ها هر اقدامی با نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس، هشدار داده می‌شود. با توجه به انواع یو پی اس‌ها و تفاوت میان آنها، نمونه‌های متفاوتی از نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس در آنها به کار برده می‌شود. وظیفه نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس نشان دادن وضعیت یو پی اس در هر لحظه می‌باشد. با توجه به تفاوت هایی که در میان نشانگرها وجود دارد آنها را دو دسته تقسیم می‌نمایند:

 1. نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس شنیداری

  به این نشانگرها آلارم نیز گفته می‌شود. این نوع نشانگر برای جلب توجه درباره مشکل بوجود آمده در یو پی اس، به کار برده می‌شوند.

 2. نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس دیداری

  این نوع نشاگر در صورتی که یو پی اس در وضعیت مشکل دار و یا بحرانی قرار داشته باشد به صورت ال ای دی هشدار می‌دهد.

این تقسیم بندی نشاگرها همانطور که گفته شد، بر اساس مدل یو پی اس متفاوت هستند. در مواردی که یو پی اس گران قیمت می‌باشد، از نشانگرهای بیشتری بهره می‌برند. با توجه به تقسیم نشانگرهای به دو گروه شنیداری و دیداری، نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس در انواع مختلفی عرضه می‌شود.

وضعیت هشدار یو پی اس

انواع نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس

 • نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس اینورتر

نشانگر اینورتر به صورت ال ای دی می‌باشد که زمانی که اینورتر فعال می‌شود، این نشانگر روشن می‌شود. در این حالت ال ای دی نشانگر فرعی خاموش می‌باشد.

 • نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس فرعی

نشانگر فرعی یا By pass یک ال ای دی است. این ال ای دی زمانی که یو پی اس در حالت By pass قرار می‌گیرد، روشن می‌شود. این ال ای دی در یو پی اس‌های آماده به کار و تعاملی پایدار ، در حالت عادی روشن است.

 • نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس اضافه بار

این نشاگر به صورت ال ای دی بوده و زمانی که شما به یو پی اس بیش از توانایی یو پی اس، وسایلی را وصل کرده باشید، روشن می‌شود. در چنین شرایطی دو راه بیشتر ندارید یا باید ظرفیت یو پی اس را بالا ببرید و یا حجم وسایلی را که به یو پی اس متصل کرده اید کم کنید.

 • نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس خطای عمومی

این نشانگر ال ای دی است که در صورت رخ دادن خطایی در عملکرد یو پی اس، روشن می‌شود. در میان بیشتر یو پی اس‌ها، زمانی که دیگر نشانگرها روشن شده باشند، این نشانگر نیز در اثر روشن شدن آنها، روشن می‌شود.

 • نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس وضعیت باتری

بسیاری  از یو پی اس‌هایی که گران قیمت و با اندازه بزرگ می‌باشند، این نشانگرها را به صورت ردیفی از ال ای دی  دارا می‌باشند. این نشانگر میزان شارژ باتری یو پی اس را نشان می‌دهد. برای مثال بعضی از مدلهای یو پی اس این نشانگرها را به صورت یک نوار عمودی دارند. این نشانگرهای عمودی پنج نشانگر ال ای دی دارند که با روشن بودن تمام آنها متوجه خواهیم شد که وضعیت شارژ باتری یو پی اس کامل و پر می‌باشد. زمانی که هشت نشانگر آن روشن باشد به این معناست که 80% از باتری شارژ شده است و این ویژگی دقیقاً زمانی کاربرد دارد که برق شهری برای مدتی طولانی، قطع شده باشد.

 • نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس بار یو پی اس

این نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس مشابه نشانگر بار اضافی می‌باشد با این تفاوت که در یو پی اس هایی که مجهز به این نشانگر هستند، این نشانگر بیشترین میزان بار مجازی که به یو پی اس متصل است را نشان می‌دهد. این نشانگر درصد میزان تجهیزات متصل ر به صورت تقریبی نشان می‌دهد. این نشانگر زمانی استفاده می‌شود که بخواهیم اتصال دیگر دستگاه‌ها را به یو پی اس داشته باشیم. یکی از امکانات این نشانگر تخمین مقدار بار با در نظر گرفتن وضعیت نشانگر می‌باشد.

هشدار یو پی اس

نکاتی درباره نشانگر وضعیت هشدار یو پی اس یو پی اس

بسیاری از سازندگان یو پی اس، نوار ال ای دی در یو پی اس را به صورت یک ریل منقطع یا الگوی خیمه مانند طراحی می‌کنند تا در صورت قطعی برق به خاطر خالی شدن یا ضعیف شدن باتری و خاموش شدن آن ما متوجه شویم. در پنل یو پی اس، روشن بورن هر یک از این نشانگرها نشان دهنده وضعیت یو پی اس می‌باشد و ما بر اساس آنها می‌توانیم در صورت بروز مشکل آن را حل نماییم و با خیالی آسوده روند کار با یو پی اس را ادامه دهیم.

دیدگاه خود را وارد کنید...
Filters
Sort
display