جستجو

یو پی اس آزمایشگاهی

یو پی اس آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی که تمامی آنها با کمک نیروی الکتریسیته با تکیه بر ساز و کار های علمی، نتایج حاصله از آزمایش‌ها را ایجاد می‌کنند، از حساسیت و ظرافت بالایی در طراحی بهره می‌‌برند. کارکرد صحیح و مطمئن آنها در گرو استفاده از یک خط برق مطمئن و امن می‌باشد. یو پی اس آزمایشگاهی از آن جهت که می‌‌تواند این خط برق مطمئن و امن را تامین نماید، در ساز وکار های آزمایشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است.

از اهمیت یو پی اس آزمایشگاهی چه می‌دانید؟

درمان در دنیای امروز به پایه‌ی نتایج آزمایشگاهی استوار است. این اهمیت به آزمایش در مسیر درمان امروزی باعث شده تا همواره شاهد ابداع روش‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی جدیدی باشیم. به گونه ‌ای که تجهیزات آزمایشگاهی امروزی را می‌توان جزو مدرن ترین و پیچیده ترین دستگاه های ساخت بشری دانست. تقریبا تمامی آزمایش‌ های پزشکی، فعالیت ‌هایی زمان بر است و در مسیر به دست آمدن نتایج مورد انتظار، تجهیزات خاصی را به کار می‌برند.

این تجهیزات که تمامی آنها با کمک نیروی الکتریسیته با تکیه بر ساز و کارهای علمی، نتایج حاصله از آزمایش‌ها را ایجاد می‌کنند، از حساسیت و ظرافت بالایی در طراحی بهره می‌‌برند. کارکرد صحیح و مطمئن آنها در گرو استفاده از یک خط برق مطمئن و امن می‌باشد. یو پی اس آزمایشگاهی از آن جهت که می‌‌تواند این خط برق مطمئن و امن را تامین نماید، در ساز و کارهای آزمایشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است. به گونه‌ای که هر آزمایشگاه مدرن و مجهزی به جهت بهبود در عملکرد تجهیزات خود، الزاماً به تهیه و نصب یک یو پی اس اقدام خواهد کرد.

از سوی دیگر بسیاری از فعالیت‌های آزمایشگاهی در اثر قطع برق با مشکلات بسیاری رو به رو خواهند شد. این مشکلات در صورت عدم حضور برق می‌‌تواند تا آنجا پیش برود که تمامی فرآیند برخی از آزمایشات را بی اثر کرده و به نوعی موجب تلفات مادی و معنوی باشد.

یو پی اس آزمایشگاهی با توجه به آنکه می‌‌تواند در زمان قطعی برق شبکه‌ی سراسری با تامین این نیروی حیاتی در زمانی محدود، ادامه‌ی فعالیت جاری تجهیزات آزمایشگاهی را موجب باشد، از اهمیت قابل توجهی برخوردار می‌باشد. این اهمیت در تامین نیروی برق در زمان خاموشی در کنار جایگاه یو پی اس آزمایشگاهی برای تامین یک خط برق کاملا امن و بدون اغتشاش بیشتر خودش را نشان خواهد داد. چرا که بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی از جمله تجهیزات خاص بوده که نیاز به یک برق کاملا AC و بدون هر گونه اغتشاش را برای رسیدن به یک عملکرد مطلوب الزامی می‌نمایند.

کدام تجهیزات آزمایشگاهی نیاز مبرم به یو پی اس آزمایشگاهی دارند؟

تجهیزات آزمایشگاهی می‌تواند شامل طیف وسیعی از ابزارات و وسایل کوچک و بزرگ آزمایشگاهی باشد. بسیاری از این تجهیزات به جهت کارکرد عادی خود نیاز به نیروی برق دارند. اما در برخی از این تجهیزات نیاز به تامین نیروی برق مطمئن و دائمی احساس می‌‌شود. تجهیزاتی که به دلایلی مانند عدم توقف در زمان آزمایش یا مباحث امنیتی و سلامتی افراد و یا جلوگیری از صرف هزینه ‌های بالای آزمایشگاهی و گاها از دست نرفتن برخی مواد و نتایج به دست آمده باید به طور دائمی از برقی مطمئن بهره‌مند باشند. این دست از تجهیزات آزمایشگاهی باید همراه با یک یو پی اس بشوند.

تجهیزاتی به مانند:

-         سل کانتر یا آنالایزر هماتولوژی

-         دستگاه اسپکترو فتومتر

-         انکوباتور

-         دستگاه الایزاریدر

-         دستگاه های کروماتوگرافی

-         و...

ups آزمایشگاهی

شرایط حاکم بر نگهداری و تعمیرات یو پی اس آزمایشگاهی

از آنجا که بسیاری از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی در مسیر فعالیت‌های جاری خود به نوعی بیمار را تحت تاثیر قرار می‌دهند، فعالیت اما آنها از اهمیت بالایی برخوردار خواهد شد. این اهمیت، جایگاه یو پی اس آزمایشگاهی را در بین دیگر یو پی اس های مصارف عادی پر رنگ‌ تر نشان می‌دهد.

از این رو در طول استفاده از یک یو پی اس به نوعی باید به جهت اطمینان از کارکرد امن و دائمی آن، برنامه‌های تعمیرات و سرویس منظم و مشخص تعریف نمود. تمامی فرآیندهای اجرایی یک یو پی اس آزمایشگاهی از جمله نگهداری پیشگیرانه، تعمیرات اضطراری، سرویس های دوره ای، تامین و نگهداری قطعات یدکی و... شامل یک برنامه کامل تعمیر و نگهداری خواهد بود که توسط افراد کاردان و با تجربه تنظیم و اجرایی خواهد شد.

این دقت در اصول نگهداری یو پی اس آزمایشگاهی به آن جهت است که بتوان به نوعی خطر توقف یا عدم کارکرد صحیح تجهیزات آزمایشگاهی را که به شکل مستقیم با جان انسان‌ها درگیر هستند، کاهش داد. از طرفی برخی از نمونه های آزمایشگاهی به جهت ماندگاری بالا نیاز به مراقبت‌های دائمی دارند. برای این نمونه‌ها که گاها همراه با صرف هزینه‌های بسیار بالا تهیه می‌شوند دستگاه‌های خاصی طراحی شده است که این دستگاه‌ها باید بتوانند در هر شرایطی به حالت فعال باقی بمانند.

یو پی اس

یو پی اس آزمایشگاهی علاوه بر تضمین عملکرد صحیح این دستگاه‌ها ‌می‌تواند در زمان‌های خاموشی نیز شرایط کاری آنها را تامین نموده تا در نگهداری نمونه‌های خاص آزمایشگاهی اختلالی ایجاد نگردد.

به هر صورت برای آزمایشگاه‌های خاص با فعالیت‌های گسترده که در دنیای امروز سلامت بسیار فراگیر شده اند، حضور یک یو پی اس آزمایشگاهی یک الزام همیشگی است. الزامی که می‌تواند عملکرد صحیح و مطمئن تمامی تجهیزات ریز و درشت آزمایشگاهی را تضمین نماید.

Filters
Sort
display