جستجو

یو پی اس مصارف خانگی

یو پی اس خانگی

از جمله پر فروش ترین یو پی اس های بازار می‌ توان به یو پی اس مصارف خانگی اشاره کرد. اصولا تجهیزات خانگی در رنج توانی پایینی کار می‌کنند و در هنگام طراحی یو پی اس مناسب به جهت این تجهیزات، خیلی نیاز به طراحی یو پی اس با توان بالا نمی باشد. همین محدودیت در توان در کنار محدودیت در تعداد اجزای بهره بردار در یک خانه باعث می‌شود تا یو پی اس مصارف خانگی در توان های پایین و تعریف شده‌ای طراحی بشوند که همراه با قیمتی مناسب بودجه‌ی خانواده ‌ها، در مسیرخرید تجهیزات اصلی خانه قرار گیرند.

در یو پی اس مصارف خانگی قبل از آنکه به تامین برق در زمان خاموشی ها فکر کرده باشند، به امن کردن برق شبکه‌ی سراسری اندیشیده ‌اند. تجهیزات موجود در یک خانه، شاید آنچنان تجهیزات گران قیمتی در مقابل تجهیزات با ابعاد صنعتی نباشند، اما تهیه‌ی همین اقلام ساده‌ی خانگی می‌ تواند برای هر خانه‌ای دردسر آفرین باشد. از این رو تامین امن برق تجهیزات خانگی می‌تواند به عنوان یک ارکان اساسی در هر خانه‌ای در نظر گرفته بشود. استفاده از سیستم ‌های ساده‌ی محافظ الکتریکی شاید یک راه حل ابتدایی باشد، اما یقینا نمی‌تواند انتظارات لازم را برآورده نماید. یو پی اس مصارف خانگی همان تجهیزی است که می‌تواند با حذف نویز های احتمالی در برق سراسری و ایجاد یک خط برق کاملا سالم و امن در زمان بروز نوسانات احتمالی، امنیت تجهیزات برقی داخل هر خانه‌ای را تضمین نماید.

همین ویژگی تامین برق به جهت مصارف تجهیزات خانگی، باعث شده تا یو پی اس مصارف خانگی از استقبال خوبی برخوردار باشد تا جایی که در حدود نیمی از یو پی اس های ارائه شده در بازار با اهداف مصارف خانگی تولید و عرضه می‌شوند.

یو پی اس مصارف خانگی و مدیریت مصرف انرژی

یک یو پی اس مصارف خانگی علاوه بر تامین برق به جهت مصرف تجهیزات داخل خانه در کنار تامین برق مورد نیاز در زمان خاموشی ها، می‌تواند در مدیریت مصرف انرژی نیز کارآمد باشد. مدیریت مصرف انرژی که می‌‌تواند مدیریت مصرف برق را نیز شامل بشود، امروزه تبدیل به یکی از مهمترین چالش های حاکم بر هر خانه‌ای شده است. تقریبا اهالی هر خانه‌ای چه با هدف کاهش هزینه‌ها و یا با هدف مصرف پایین به جهت ارتقای سطح فرهنگی از خانه تا اجتماع، سعی دارند که بتوانند در مصرف برق مورد نیاز خود مدیریت مطلوبی را ایجاد نمایند. مصرف مطلوب، الزاماً مصرف پایین نمی باشد. بلکه مصرف برق مدیریت شده به گونه‌ای که بتواند تمامی نیاز های روزمره‌ی زندگی را به خوبی پاسخگو باشد، می‌تواند با هدف صرفه جویی و مدیریت در مصرف برق، همسویی داشته باشد. مسئله ‌ای که با به ‌کارگیری یو پی اس مصارف خانگی در کنار تجهیزات برق خانگی به خوبی رنگ و بوی عملیاتی داشته باشد.

استفاده از یو پی اس در مصارف خانگی در زمان پیک شبکه علاوه بر آنکه می‌‌تواند موجب بهینه شدن برق مصرفی لوازم خانگی و در ادامه افزایش طول عمر آنها باشد، باعث کاهش هزینه ‌های برق نیز خواهد شد.

یو پی اس مصرف خانگی

ظرفیت مناسب برای یو پی اس مصارف خانگی

از آنجا که هر خانه‌ای می‌تواند الگوی مصرف خود را داشته باشد و در استفاده از تجهیزات برقی از ساز و کار های متنوع و مخصوص به خود بهره برده باشد، خیلی نمی‌‌توان به یک فرمول دقیق در تعیین ظرفیت مناسب برای یو پی اس در مصارف خانگی دست یافت. اما سازندگان یو پی اس در زمینه‌ی تولید یو ‌پی‌ اس مصارف خانگی با تحلیل نیاز های این حیطه از مصرف کنندگان یو پی اس به طبقه ‌بندی ‌های مشخصی دست یافته اند که بر اساس آن، یو پی اس با ظرفیت‌های استاندارد و مناسب برای مصارف خانگی تولید می‌کنند.

از این رو در انتخاب یو پی اس با توصیه و مشاوره‌ی کارشناسان این حیطه با در نظر گرفتن وسعت زیر بنا و تجهیزات برقی موجود در خانه و احتمال توسعه در آینده می‌توان ظرفیت یو ‌پی ‌اس مطلوب را انتخاب نموده که می‌تواند در رنج ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ ولت آمپر قرار بگیرد.

در یک مثال ساده می‌توان به جهت یک خانه‌ی 1000 متری از یک یو پی اس ۲۰00 ولت آمپری استفاده کرد تا به مدت ۳ ساعت بدون احساس قطع برق، خاموشی های سراسری را پشت سر گذاشت. این انتخاب علاوه بر جنبه‌ی محاسباتی و نگاه علمی، می‌تواند با نگرشی سلیقه‌ای نیز همراه باشد. مدت زمان فعالیت یک یو پی اس مصارف خانگی می‌تواند همراه با نظر شخصی صاحب یو پی اس همراه باشد. این یعنی آنکه علاوه بر توان تعریف شده و کافی احتمال اینکه مصرف کننده انتظار توان بالاتری را داشته باشد، وجود خواهد داشت و از نگاه اجرایی کاملا شدنی است. غالبا صاحبان یو پی اس مصارف خانگی اندکی بیشتر از نیاز محاسبه شده را ملاک خرید یو پی اس خانگی خود خواهند کرد.

Filters
Sort
display