جستجو

یو پی اس دوربین مداربسته

یو پی اس دوربین مداربسته

از جمله ابزار‌های کنترل و امنیت در دنیای امروز دوربین مداربسته می‌باشد. یک دوربین مداربسته می‌تواند به خوبی در تمامی ساعات شبانه روز محیط تحت نظارت خود را رصد کرده و همراه با ذخیره سازی اطلاعات در صورت بروز هر گونه اختلال در محیط تحت نظارتش کارایی امنیتی خود را به خوبی نشان بدهد. اما نظارت و رصد فضا‌های امنیتی زمانی معنا پیدا می‌کند که بتوان به گونه ‌ای این نظارت را در تمامی زمان‌ها تضمین نمود. دوربین مداربسته‌ای که با قطع برق نمی تواند وظایف نظارتی خود را به انجام برساند، در واقع یک نقص بزرگ را همراه خود کرده است. نقصی که با بهره بردن از یو پی اس دوربین مداربسته به خوبی مرتفع خواهد شد. یو پی اس دوربین مداربسته در واقع تضمین امنیت کامل محیط‌های تحت نظارت می‌باشد. اهمیت یو پی اس دوربین مداربسته در تکمیل فضای نظارتی بر کسی پوشیده نیست. این اهمیت و جایگاه ویژه باعث شده تا سعی بر آن داشته باشیم که با یو پی اس دوربین مداربسته و ویژگی‌های آنها بیشتر آشنا بشویم.

یو پی اس دوربین مداربسته باید چگونه باشد؟

از آنجا که نصب دوربین مداربسته برای مکان‌های تحت نظارت غالبا همراه با چند سیستم دوربینی خواهد بود، یو پی اس دوربین مداربسته در ابتدایی‌ترین امکاناتی که الزاما دارد، باید بتواند شرایط برق اضطراری چندین دوربین را به شکل همزمان تامین نماید. قطعی برق برای تمام دوربین‌ها یک مجموعه خواهد بود و وقتی هدف نظارت باشد اطلاعات تمام دوربین‌‌ها مهم در نظر گرفته می‌شود. از این رو یو پی اس دوربین مداربسته باید بتواند با انعطاف مناسب تعداد تعریف شده ‌ای از دوربین‌های مدار بسته را تغذیه نماید.

برای یو پی اس دوربین مداربسته غالبا از باطری‌های داخلی ۱۰ آمپر و ۱۲ ولت بهره‌ گیری می‌ شود که می‌‌تواند مصرف برق دوربین‌ها را از یک تا چهار ساعت تامین نماید. از طرفی با احتمال آنکه ممکن است قطعی برق شهری برای مدت بسیار طولانی‌تر از چند ساعت ادامه داشته باشد، امکان ارتقای باتری‌های داخل یو پی اس دوربین مداربسته در ساختار این یو پی اس‌ها تعریف شده است. پشتیبانی از باتری خارجی به شکل اختیاری به جهت تأمین این اهداف همراه با یو پی اس دوربین مداربسته شده است.

یو پی اس دوربین مداربسته باید شرایط آنلاین داشته باشد. این شرایط آنلاین در واقع تضمین تامین آنی برق می‌باشد. یعنی در زمان خاموشی‌ها بدون کوچک ترین وقفه‌ای نیروی برق دوربین‌ها توسط یو پی اس تامین خواهد شد. این شرایط آنلاین این امکان را در خود تعریف کرده است که در زمان اتصال برق شهری در کمترین زمان ممکن یو پی اس دوربین مداربسته را از مسیر خارج نماید. یکی از بهترین مزایای استفاده از یو پی اس دوربین مداربسته حذف تمامی آداپتور‌ها می‌‌باشد. چرا که قبل از این در زمان تکمیل مدار دوربین مداربسته هر دوربین همراه با یک آداپتور به جهت تغذیه می‌شده است. اما با امکان استفاده از یو پی اس که برق مورد نیاز دوربین مداربسته را تامین خواهد کرد می‌توان تمامی آداپتور‌ها را حذف نمود.

از دیگر ویژگی هایی که باید همراه با یک یو پی اس دوربین مداربسته باشد، ساختار ماژولار آن خواهد بود. این ساختار با در نظر گرفتن توسعه‌ی احتمالی مکان‌ها و نیاز به دوربین‌‌های بیشتر تعریف شده است. در حالت ماژولار شما می‌توانید به راحتی دوربین جدیدی را به خط یو پی اس متصل نمایید. به این ترتیب به راحتی می‌توان بدون صرف هزینه‌های اضافی به جهت تامین برق مورد نیاز دوربین‌های جدید و تنها با استفاده از حالت ماژولار یو پی اس، چندین دوربین جدید را اضافه نمود.

ups دوربین مدار بسته

چند نکته‌ی کاربردی در یو پی اس دوربین مداربسته

⦁ از آنجا که توان مصرفی دوربین‌ها معمولا در حدود 40 وات می‌باشد، در کنار مصرف 100 واتی دی وی ار، غالبا استفاده از یک یو پی اس تک باتری برای یک تا سه دوربین کفایت خواهد کرد. در حالت‌های استفاده در بیش از سه دوربین پیشنهاد می‌شود که حتما از یک یو پی اس دیگر استفاده بشود به گونه‌ای که دوربین‌ها به تعداد یو پی اس در دو یا چند ذون (zone) در نظر گرفته بشوند.
⦁ در مکان‌ها با ابعاد وسیع به جهت نظارت مانند ادارات، مراکز صنعتی یا فروشگاهی، بیمارستان‌ها و... به جهت رسیدن به حداکثر ضریب اطمینان استفاده از یک یو پی اس دوربین مداربسته توصیه نمی شود. به مانند نکته‌ی قبلی در فضاهای وسیع بهتر است که با اتخاذ مدیریت گروهی دوربین‌ها ضریب اطمینان را افزایش بدهید.
⦁ در مصارف خانگی می‌توان از یو پی اس دوربین مداربسته به جهت تامین برق امن دیگر تجهیزات منزل نیز استفاده نمود. اما در مراکز عمومی این استفاده توصیه نمی شود.
⦁ بهترین نوع در انتخاب یو پی اس دوربین مداربسته نوع آنلاین با باتری دوبل 12 ولت می‌باشد. لکن به جهت انتخاب، توجه به نظر کارشناسی افراد متخصص نیز باید در نظر گرفته بشود.

Filters
Sort
display