جستجو

یو پی اس درب های اتوماتیک

یو پی اس درب های اتوماتیک

از آنجا که عمده استفاده از درب‌های اتوماتیک به جهت مکان‌های پر رفت و آمد می‌باشد، هرگونه قطعی برق در صورت عمل نکردن درب های اتوماتیک می‌تواند بسیار دردسر آفرین باشد. کارکرد درب های اتوماتیک در هر زمانی و تحت هر شرایطی یک الزام همیشگی است. الزامی که می‌توان با بهره بردن از یو پی اس درب های اتوماتیک به شکل بهینه‌تر و کارآمد‌تری مورد ارزیابی قرار داد.

آشنایی با یو پی اس درب های اتوماتیک

امروزه درب های اتوماتیک را می‌توان در همه جا مشاهده کرد. درب‌هایی که با کمک نیروی برق و با ساز و کارهای عموما هیدرولیکی یا موتورهای الکتریکی امکان باز و بسته شدن بدون نیاز به نیروی انسان و کاملاً اتوماتیک را پیدا کرده‌اند. این درب‌ها با اهداف سهولت در رفت و آمد در مراکز بزرگ تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. سازمان‌های اداری، انواع شرکت‌ها، کارخانجات بانک‌ها و فروشگاه‌ها به دلیل رفت و آمدهای وسیعی که به این مکان‌ها وجود دارد بهره بردن از درب‌های اتوماتیک را برای بهبود خدمات رسانی الزامی می‌دانند. اما همین درب‌های کار راه انداز اتوماتیک که همراه با نیروی برق به سهولت در رفت و آمد کمک می‌‌کنند، در زمان قطعی برق نیز باید بتوانند به ادامه ی فعالیت خود به جهت بهبود رفت و آمدها نیز بپردازند. این مسئله نیاز به یو پی اس درب های اتوماتیک را به خوبی آشکار می‌نماید.

از آنجا که عمده استفاده از درب های اتوماتیک به جهت مکان های پر رفت و آمد می‌باشد، هر گونه قطعی برق در صورت عمل نکردن درب های اتوماتیک می‌تواند بسیار دردسر آفرین باشد. کارکرد درب های اتوماتیک در هر زمانی و تحت هر شرایطی یک الزام همیشگی است. الزامی که می‌توان با بهره بردن از یو پی اس درب های اتوماتیک به شکل بهینه‌تر و کارآمدتری مورد ارزیابی قرار داد.

البته در برخی از موارد سازندگان درب های اتوماتیک با نصب یک عدد یو پی اس به شکل آنبورد در مسیر موتور درب اتوماتیک محدودیت‌ های کارکرد درب های اتوماتیک در زمان قطع برق شهری را به خوبی مرتفع ساخته‌اند. اما برخی از درب های اتوماتیک فاقد یک سیستم یو پی اس به صورت آنبورد هستند. در این موارد نصب یو پی اس درب های اتوماتیک به صورت جداگانه صورت خواهد گرفت.

چگونه ظرفیت یو پی اس درب های اتوماتیک را انتخاب کنیم؟

درب های اتوماتیک به جهت سبکی و کارکرد آرام، غالبا از موتور های کوچک و کم مصرفی بهره می‌برند. همین توان پایین موتورهای نصب شده در درب های اتوماتیک می‌تواند ما را به سمت انتخاب یو پی اس با توان پایین‌تری سوق بدهد. در این حالت در یک محاسبه‌ی کلی بهتر است که ظرفیت یو پی اس درب های اتوماتیک را حداقل ۲۰ درصد بیشتر از توان مورد استفاده در موتورهای درب های اتوماتیک در نظر گرفت. در این حالت برای موتورهای کوچک با توان زیر ۱۰۰۰ وات که مقدار توان بسیاری از موتور های درب های اتوماتیک می‌باشد، می‌توان از یو پی اس 1000 ولت آمپر بهره برد. اما در انتخابی بهتر، یو پی اس ۲۰۰۰ ولت آمپر می‌تواند انتخاب مناسب‌تری باشد. این انتخاب با توجه به شرایط نصب درب های اتوماتیک متغیر است. مثلاً در محیط‌هایی که رفت و آمد بسیار وجود دارد و یا آنکه قطعی برق مکرر مشاهده می‌شود، بهتر است که توان یو پی اس درب های اتوماتیک را با ضریب ۲ برابر انتخاب کنید.

ویژگی یو پی اس مناسب به جهت درب های اتوماتیک

ظرفیت یو پی اس درب های اتوماتیک را با توجه به تامین قدرت موتور درب با در نظر گرفتن سطح کاربری انتخاب می‌کنند. از این رو با توجه به برق مصرفی اکثر درب های اتوماتیک و کرکره های برقی یو پی اس های 1 کیلو ولت آمپر یا 2 کیلو ولت آمپر همراه با باتری پشتیبانی 18، 28 یا 48 ساعته در نظر گرفته می‌شود. البته تمامی این مقدارهای قید شده بر اساس یک جامعه‌ی آماری و در محاسبه‌های ایده آل و یا عام در نظر گرفته شده‌اند.

یو پی اس درب اتوماتیک

در مقام عمل بسته به شرایط محیط نصب، میزان رفت و آمد، نوع مکان کاربری، میزان ضریب اطمینان در وجود برق شهری و... می‌تواند در انتخاب یو پی اس درب های اتوماتیک بسیار تاثیرگذار باشند. ولی در کل تشخیص این تاثیرگذاری در کنار انتخاب نوع و مقدار یو پی اس درب های اتوماتیک باید همراه با نظارت و انتخاب مستقیم افراد آگاه و متخصص صورت گیرد.

نکاتی در باب یو پی اس درب های اتوماتیک

  • باتری داخلی یو پی اس درب های اتوماتیک توان فعالیت حدود نیم ساعت برای زمان خاموشی را خواهد داشت. برای رسیدن به زمان های بیشتر باید از باتری های خارجی نصب شده بر یو پی اس استفاده کرد.
  • یو پی اس درب های اتوماتیک به جهت برخی موارد خاص و امنیتی مانند درب اتاق عمل و یا چیزی با اهمیت این چنینی از ساختارهای پیچیده‌تری در طراحی بهره می‌برند.
  • از یو پی اس درب های اتوماتیک به جهت تامین برق چشمی نیز استفاده می‌شود. حساسیت کارکرد چشمی‌ها باعث حساسیت در دقت برق خروجی یو پی اس درب های اتوماتیک شده است.
  • یو پی اس درب های اتوماتیک با تبدیل برق AC  به DC  نیروی مورد نیاز موتورهای درب را تامین می‌نماید. از این رو می‌توان از نیروی برق DC  تولید شده به جهت مصارف دیگر نیز بهره برد.
  • برخی از یو پی اس ها مجهز به سیستم کنترل از راه دور هستند.
Filters
Sort
display