جستجو

چرا باید برای روشن ماندن کامپیوتر از یو پی اس استفاده کنیم؟

چرا باید برای کامپیوتر از یو پی اس استفاده کرد؟

در اینجا می‌خواهیم به بررسی میزان حساسیت کامپیوتر صحبت کرده و کاربرد منبع تغذیه و یو پی اس را بررسی کنیم. یک فرد عادی بدون داشتن دانش تخصصی در زمینه برق و کامپیوتر، می‌تواند تشخیص دهد که کامپیوترها حساس و شکننده هستند. هنگامی که یک وقفه به دلیل خرابی غیر منتظره در برق اتفاق می‌افتد، کامپیوتر شما کاملاً خاموش می‌شود و این باعث می‌شود شما هارد دیسک که به عنوان یکی از اجزای ضروری که داده‌ها در آن ذخیره می‌شوند، از دست برود. پس از این اتفاق ممکن است سیستم شما دیگر قادر به شناسایی هارد دیسک نباشد و یا ممکن است هارد دیسک شما دیگر قادر به چرخش درست و خواندن اطلاعات نباشد. این اتفاق ممکن از برای سایر قطعات سخت افزاری داخلی رخ دهد، از جمله خازن‌ها یا پاور سیستم که در بسیاری از موارد تحت تاثیر نوسان برق یا قطعی غیر منتظره برق قرار گرفته و دچار خرابی می‌شوند.

داشتن یک منبع تغذیه با ولتاژ کم یا زیاد می‌تواند چنین مشکلاتی را تا حدودی رفع کند. تولید قدرت با ولتاژ بالا می‌تواند منجر به گرمای بیش از حد شود که هرگز برای تجهیزات کامپیوتری مناسب نمی‌باشد و تولید قدرت با ولتاژ پایین می‌تواند مانع از روشن شدن کامپیوتر در سطح بهینه شود.
قدرت خالص یک مسئله مهم برای رایانه می‌باشد. قدرت خالص دارای ولتاژ و فرکانس مناسب می‌باشد و باعث می‌شود کامپیوتر شما به سختی کار کند، قدرت ناکارآمدی تولید کند و وضعیت برای کامپیوتر و تجهیزات آن بدتر می‌شود. اگر شما در یک ساختمان قدیمی زندگی می‌کنید یا در منطقه ای خاص زندگی می‌کنید، ممکن است قدرت از طریق دیوار خروجی خانه شما و به صورت تمیز در نظر گرفته نشود.

راهکار رفع مشکلات قدرت

تجهیزات با استفاده از یو پی اس بدون وقفه و با کیفیت بالا به نام یو پی اس می‌توانند به محافظت از سخت افزار شما در مقابل آسیب های ناشی از خرابی های برق ناخواسته یا قدرت ناخالص کمک کنند. دستگاه‌های یو پی اس از قدرت برای محافظت از سیستم شما پشتیبانی می‌کنند. شما برای جلوگیری از خرابی کامپیوتر باید اطمینان حاصل کنید که بین سیستم کامپیوتری و منبع تغذیه اصلی هیچ وقفه ای وجود ندارد. این کار کامپیوتر شما را برای همیشه محافظت می‌کند و زمان کافی برای صرفه جویی در کار و تعطیل کردن کامپیوتر شما را فراهم می‌کند.
همچنین این دستگاه‌ها قدرت را قبل از اینکه به رایانه شما برسد، پاکسازی می‌کنند. برخی از آنها قادر به اتصال به رایانه شما هستند و هنگامی که یک اختلال در برق بوجود می‌آید، یک سیگنال به طور مناسب آن را روشن می‌کند.

انواع یو پی اس برای استفاده در روشن نگه داشتن کامپیوتر

⦁ یو پی اس های آماده به کار

ساده ترین و ارزان ترین طراحی، باتری و معکوس کننده را دارد تا زمانی که مورد نیاز باشد از آنها استفاده شود.

⦁ یو پی اس های آماده به کار Ferro

در حالت آماده به کار تا زمانی که مورد نیاز است از آن استفاده می‌شود. تفاوت بزرگ این نوع یو پی اس با یو پی اس آماده به کار در سوئیچ انتقال یو پی اس می‌باشد که میان منبع تغذیه جایگزین شده است و توسط یک ترانسفورماتور فشاری رزونان، که به عنوان یک بافر در مواقعی که قدرت اولیه قطع شود، عمل می‌کند.

⦁ یو پی اس فعال خطی

طراحی این یو پی اس کاملا با حالت آماده به کار متفاوت می‌باشد. این طراحی جایگزین شارژر جداگانه باتری، معکوس کننده و سوئیچ منبع با یک مبدل ترکیبی است. وقتی خط قدرت کار می‌کند، معکوس کننده، مبدل باتری را خنثی می‌کند و هنگامی که قدرت تامین نشود، سیستم در حالت معکوس عمل می‌کند.

⦁ تبدیل دوگانه یو پی اس آنلاین

هیچ زمان انتقالی در صورت خرابی برق ندارد.

⦁ یو پی اس تبدیل دلتا

جدیدترین طراحی ایجاد شده برای از بین بردن اشکالات دو تبدیل با ارائه یک طراحی کارآمد تر انرژی می‌باشد.

تجهیزات یو پی اس به عنوان حفاظت ضروری برای هر سیستم کامپیوتری به حساب می‌آید و باید در بالاترین اولویت باشد زیرا یو پی اس برای کامپیوتر می‌تواند بدون وقفه قدرت را در مواقع ضروری تامین کند، برق خالص را اصلاح کند و در نهایت از کامپیوتر یا تجهیزات کامپیوتری شما محافظت کند.

دیدگاه خود را وارد کنید...
Filters
Sort
display