جستجو

یو پی اس آنلاین چیست؟

یو پی اس آنلاین منبع تغذیه اصلی AC را اتخاذ کرده و آن را به DC تبدیل می‌کند که باتری از طریق معکوس کننده تغذیه می‌کند. اگر منبع برق با شکست مواجه شود، باتری‌ بارها را از طریق معکوس کننده ، بدون هیچ وقفه به منبع خروجی تغذیه می‌کنند.

یک یو پی اس آنلاین ، با توجه به ماهیت طرح تبدیل دوگانه Ac به DC و DC به AC، درجه بسیار بالاتری از جدا شدن بار، بی‌نظمی‌های تامین برق را تضمین می‌کند.

در یک یو پی اس آنلاین، باتری‌ها همیشه به معکوس کننده متصل هستند، بنابراین نیازی نیست که یک سوئیچ انتقال قدرت داشته باشد. هنگامی که قطعی رخ می‌دهد، یکسو کننده از مدار خارج می‌شود و باتری‌ها مدام جریان برق ثابت و بدون تغییر را حفظ می‌کنند.
هنگامی که برق برقرار می‌شود، یکسوساز بیشتر بار را حمل می‌کند و شروع به شارژ باتری می‌کند. با این حال، جریان شارژ ممکن است محدود به جلوگیری از یکسو کننده توان بالای ناشی از داغ کردن باتری و جوش آوردن الکترولیت باشد. فایده یک یو پی اس آنلاین، در مقایسه با دیگر انواع یو پی اس، توانایی آن برای فراهم آوردن آتش الکتریکی بین توان مصرفی و تجهیزات الکترونیکی حساس می‌باشد.

یو پی اس آنلاین برای محیط‌هایی که در آن حفظ برق برای وسیله تکی الکتریکی ضروری است یا برای تجهیزاتی که بسیار حساس به نوسانات توان هستند، ایده‌آل است. با این حال، با پیشرفت تکنولوژی، یو پی اس آنلاین برای تاسیسات بسیار بزرگ ۱۰ کیلووات یا بیشتر استفاده می شود. اکنون آن‌ها به عنوان یک ابزار مصرف‌کننده مشترک موجود هستند و ۵۰۰ وات یا کم‌تر از آن را تامین می‌کنند.

یو پی اس آنلاین در چه مواقعی استفاده می شود؟

هزینه اولیه یو پی اس آنلاین ممکن است بالاتر باشد، اما بیشتر هزینه آن به دلیل عمر طولانی باتری می باشد.

• ممکن است برای قطع برق و سایر موارد، قدرت پر سر و صدا باشد

• زمانی که حفاظت از تجهیزات حساس فناوری اطلاعات مورد نیاز باشد.

• زمانی که پشتیبان از یک ژنراتور عملیاتی اجرا شده ضروری است.
فناوری پایه یو پی اس آنلاین مانند یو پی اس است که در حالت آماده‌ به‌ کار قرار می‌گیرد. با این حال، به دلیل داشتن یک شارژ باتری و یکسو کننده جریان متناوب بسیار هزینه بیشتری دارد. یو پی اس آنلاین با یکسوساز و معکوس کننده طراحی‌شده و برای اجرا مداوم با سیستم‌های خنک‌کننده اصلاح‌شده است. این سیستم، یک یو پی اس دوبل نامیده می‌شود که مستقیما معکوس کننده را هدایت می‌کند، حتی زمانی که در جریان عادی AC کار می‌کند.

یو پی اس آنلاین

در مرکز ساخت باتری یو پی اس آنلاین ، هدف ما تنها فروش باتری‌ها نیست، ما می‌خواهیم به شما در مورد دنیای شگفت‌انگیز باتری‌ها، برق و انرژی اطلاع دهیم.

نمودار بلوکی یو پی اس آنلاین

نمودار بلوکی یو پی اس آنلاین را در تصویر زیر ببینید:

نمودار بلوکی  یو پی اس آنلاین

در اینجا می‌توانید ببینید که توان ورودی به مدار خروجی بعد از تغییر سه حالت از جمله AC به DC، DC به باتری و باتری به AC خروجی میدهد. در این حالت، منبع باتری باید به خط متصل شود. مدار خروجی از قدرت باتری شارژ خواهد شد و باتری در حالت شارژ قرار خواهد گرفت. بهترین مثال برای یو پی اس آنلاین، لپ‌تاپ است. در لپ‌تاپ، یک باتری وجود دارد و شما می‌توانید حتی بدون اتصال منبع قدرت، لپ‌تاپ کامپیوتر را نیز روشن کنید. با این حال دستگاه ما تنها از باتری شارژ شده یا شارژر متصل به منبع تغذیه اصلی استفاده ‌می کند. ویژگی مهم یو پی اس آنلاین در دراز مدت این است که شما هرگز قطع انرژی را تا زمان تخلیه باتری خود نخواهید داشت.

تفاوت بین یو پی اس آنلاین و یو پی اس آفلاین:

1. ساختار یو پی اس آنلاین شامل شارژر باتری، باتری، واحد معکوس کننده است. همچنین یو پی اس آنلاین از مبدل AC به DC، باتری، واحد معکوس کننده استفاده می‌کند. شارژر بی‌سیم یو پی اس باتری به اندازه کوچک‌تر و نوعا ۱۰ % ظرفیت بار کل واحد خواهد بود اما در یو پی اس آفلاین ، شارژر باتری که برای حمل بار کل واحد یو پی اس طراحی شده‌است اتلاف انرژی زیادی دارد.

2. عملیات به تصویر هر دو نوع آنلاین و آفلاین نگاه کنید، در اینجا یو پی اس آنلاین قدرت را از طریق AC به مبدل DC، باتری، معکوس کننده و به صورت مشترک یک واحد سری ایجاد می‌کنند. اما یو پی اس آفلاین تنها فقدان تامین توان ورودی را تامین می‌کند.

تصویر یو پی اس آنلاین

تصویر یو پی اس آفلاین

3. کاربرد باتری استفاده از باتری بالا در یو پی اس آنلاین و باتری ضعیف در یو پی اس آفلاین.

4. ورودی قدرت یو پی اس آفلاین برای کار با تامین توان ورودی خام در طول زمان و تحت تاثیر ولتاژ طراحی شده‌ است اما یو پی اس آنلاین هرگز با تامین توان ورودی کار نمی‌کند، ما فقط منبع اولیه را به پایانه ورودی می‌دهیم و خروجی واحد به بار داده خواهد شد.

5. هزینه یو پی اس آنلاین دارای هزینه بالا هستند، اما یو پی اس آفلاین هزینه بسیار پایین تری دارند. معمولا شرکت‌های آنلاین هزینه دو برابر یو پی اس آفلاین را به عمل می آورند. به طور کلی، یو پی اس آنلاین گران‌تر از یو پی اس آفلاین مشابه هستند زیرا معکوس کننده باید برای عملکرد پیوسته درجه‌بندی شود.

دیدگاه خود را وارد کنید...
Filters
Sort
display